OUR BLOG

Lorem Ipsum is simply dummy text

Kaş Çevresinde Gezilecek Yerler

03Mar

 

Bölgenin eşsiz güzelliklerini birlikte keşfetmeye ne dersiniz?  Hem  akdenizin mavi sularında dinlenebilir hemde likya uygarlığını keşfetmek için tarihin derinliklerinde kaybolabilirsiniz..

KAPUTAŞ PLAJI

Kaş Kamping’ e 7 km mesafedeki Kaputaş Plajı kum, çakıl arası plajı ve mavinin her tonunu sergileyen denizi ile görülmeye değer.
Yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Kaputaj Plajı ziyaretçilerine cennetten göz kırpar gibi görsel ziyafet sunuyor. Yolun kenarından merdivenle inilen plaja geldiğinizde turkuazın tonları sizi şaşırtacak!

PATARA PLAJI
12 km uzunluğundaki Patara Plajı’ nı Türkiye’ nin en uzun plajlajlarından biri. Enfes sahilinde, dalgalar eşliğinde yürümek insana huzur veriyor.
İsmini yanında bulunan Patara antik kentinden alan plajda caretta carettaları görmek, yumurtalarına rastlamak oldukça normal

 MEİS ADASI
 Yunanistan’ a bağlı Kaş’ ın karşısında bulunan Meis adasına giderseniz sıcak ortamı ve eğlencesi çok hoşunuza gidecek. Meis’ e gemi ile gidebilirsiniz fakat vize gerekiyor, aklınızda bulunsun.
Meis’ e kadar gitmişken bir deniz taksi ile Mavi Mağara’ yı da ziyaret etmeyi unutmayın. Eğer şanslı gününüzde iseniz mağara suyu yüksek değilse tekneler mağaranın içine girebiliyor.

  KEKOVA ADASI
Tekne ile ulaşabileceğiniz bu ada antik çağın izlerini taşımaktadır. Antik çağda oluşan deprem sonucu sular altında kalan kent kalıntıları özellikle dalışçıların ilgi alanında.
Kekova’ da ayrıca Simena Kalesi ve Kaleköy’ de görülmesi gereken yerler arasında. Kaleye çıkarsanız tüm Kekova bölgesi de muhteşem bir manzara ile ayaklarınızın altına serilmektedir ve bu sırada bir kısmı suya batmış antik Likya kral mezarını da görebilirsiniz.